• Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
TravelGdansk

+48 510 31 30 31
info@gdanskshuttle.info

Angielski Polski Niemiecki
Wycieczki
 

Rezerwacja online

Wybierz wycieczkę:
Ustaw datę i czas realizacji: o godz.
Liczba pasażerów:
Koszt:

Zapytaj o szczegóły wycieczki


Dane kontaktowe


Chcesz być na bieżąco z naszymi ofertami? Zapisz się!

 

Wilczy Szaniec - Kętrzyn

Cena od

696 zł

za przejazd

Czas trwania:
6 Godzin

Na terenie Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera, około 300 m od aktualnej granicy lasu.
Na południowy wschód od centrum, obok szosy Gierłoż – Parcz znajdowało się zapasowe lądowisko dla samolotów kurierskich, pod względem ilości zabudowy można smiało stwierdzić iż znajduje się tutaj małe miasteczko - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.
Kwatera miała powierzchnię 250 ha i otoczona była pierwotnie zasiekami, a następnie także polem minowym. Co kilkaset metrów ustawione były kilkunastometrowej wysokości drewniane wieże obserwacyjne, a na terenie suchym także betonowe stanowiska ckm.
Stała załoga „Wilczego Szańca” liczyła 2100-2200 osób - oprócz oficerów sztabowych, łączników i innych wojskowych także fryzjerów, kucharzy, lekarzy, stenografów, sekretarek itp. Załoga kwatery korzystała z obsługi medycznej w przeznaczonym na ten cel szpitalu w Karolewie.
Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.
Jadąc na południe z centrum kwatery przejeżdżało się do wartowni południowej, a dalej do szosy Kętrzyn – Giżycko, za którą znajdowało się właściwe lotnisko kwatery w Wilamowie. Dodatkowo w centrum kwatery znajdowała się także tzw. wartownia oficerska, strzegąca wjazdu na teren pierwszej strefy oraz wartownia kolejowa na zjeździe z szosy na stację kolejową.


Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 174 € 696 zł
5-8 187 € 748 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd     * W cenie dostępne są foteliki dla dzieci

 
Akceptujemy: LogoAccept
Nasi klienci: LogoClients
Znajdź nas na: LogoFacebook